Kapadokya Yeşil Tur (Ihlara Vadisi & Kaymaklı Yeraltı Şehri)

(3 Puanlama)
Online Rezervasyon
1.300,00₺
Tarih*
Kişi Sayısı*
Süre
8 Saat ( Günlük )
Kişi Sayısı
1 Kişi
Açıklama

Kapadokya Yeşil Tur ile birlikte ; Bölgenin en yeşil vadisi olan Ihlara Vadisi’nin muhteşem atmosferine tanık olurken,rehberinizin anlatımlarıyla süslenecek olan yürüyüşünüz de size keyif verecektir. Ihlara Vadisi Nevşehir’in ilçelerine yaklaşık olarak 1.5 saatlik uzaklıktadır. Eğer oteliniz Ürgüp, Göreme, Uçhisar veya Avanos ilçelerinden birindeyse, kendi imkanlarınızla Ihlara Vadisi’ne gitmek araçsız pek mümkün olmayacaktır. Geriye iki seçenek kalıyor : Birincisi aracınız ile yada taksi tutarak gitmektir ki taksi çok maliyetli olacaktır, ikincisi ise bir tura katılmak. Bu seçenek burayı ziyaret eden insanların çoğunlukla tercih ettiğidir. Otelinizi neresi olursa olsun alınıp gün boyunca gezip hizmet aldıktan sonra akşamüzeri tur bitiminde tekrar otele bırakılmayı kim istemez ki ? Üstelik yol bulma derdi, gezilecek yerleri seçme ve onlar hakkında bilgiye ulaşma derdi olmayacak. Çünkü katıldığınız tur içinde hepsi size sunuluyor olacak. Aşağıda tur detaylarını okuyabilirsiniz !

Program Detayı

1. Kaymaklı Yeraltı Şehri

Sabah kahvaltınızın ardından saat 9’da otelinizden alındıktan sonra ilk durağımız için Aksaray ili sınırına doğru yola çıkılır. Yol üzerinde Kapadokya’nın en büyük ve en derin yer altı şehri olan Kaymaklı Yer Altı Şehri ilk durağımız olur. Hititliler zamanında kazılan ve Roma İmparatorluğu zamanında da aktif olarak kullanılan, zamanında içerisinde binlerce insanın yaşadığı yerlerin hikâyesini rehberiniz size anlatırken çok şaşıracaksınız.

2. Ihlara Vadisi'nde Doğa Yürüyüşü & Öğle Yemeği

Yer Altı Şehri gezimiz bittikten sonra ise Ihlara Vadisi için tekrar yola çıkarız. Vadinin başında kaptanımız bizi bıraktıktan sonra yaklaşık 350 tane merdiven kullanarak Kapadokya’nın en büyük vadisinde yürümek için aşağıya doğru ineriz. 1 saatlik yürüyüşümüzün ardından Vadinin ortasına yaklaştığımızda Belisırma Köyü’ne ulaşırız. Burada Melendiz Nehri’nin üzerinde güzel bir restoranda öğle yemeğimizi yeriz.

3. Selime Manastırı

Yemekten sonra da Selime Manastırı’na ulaşıp orayı ziyaret ederiz. Manastır hayatının nasıl olduğunu, nereye kurulduğunu, neler öğretildiğini ve yaşam şartlarını hep birlikte rehberimizden dinleyeceğiz.

4. Güvercinlik Vadisi

Bu durağımızdan sonra da son durağımız için Nevşehir’e bağlı Uçhisar ilçesine dönülür. Güvercinlik Vadisi’ni ziyaret ettikten ve kısa bir fotoğraf molası verdikten sonra otellere dönüşünüz sağlanacaktır.

5. Kapadokya El Sanatları Merkezi

Son durak olarak Kapadokya'nın volkanik yapısını yakından tanıyacağınız ve çıkarılıp işlenilen volkanik taşların benzersiz örneklerini görebileceğiniz ve alışveriş yapabileceğiniz Kapadokya El Sanatları Merkezi'ne uğranılır. Buradaki anlatımlar gösteriler ziyaret sonrasında ise sizi otelinize bırakırız.

Dahiller

  • Kokartlı Profesyonel Turist Rehberi
  • Müze Giriş Biletleri
  • Öğle Yemeği
  • Güvenli Turizm Setifikalı Araçlarla Taşıma Hizmeti
  • Kaldığınız Otellerden Alış ve Bırakış Hizmeti

Hariçler

  • Kişisel Harcamalar
  • Öğle Yemeğinde Alacağınız İçecekler
Fotoğraf Galeri
Yorumlar

Carlene

Mert communicated whole time. Did 2 tours. Amazing! Donna, our guide was exceptional. Forgot our bag after tour. They brought it back the same day. They went the extra mile. Highly recommended!

2022-09-20

Deniz Akça

Bölgesel turlardan Ihlara vadi gezisi ilgimizi çekti ve tercihimizi bu yönde kullandık. Sabahleyin konforlu minibüsle otelimizden alındık. Tur rehberimiz Veysel bey tüm gezi boyunca sıcak karşılama, güler yüz ve bölge hakkında geniş bilgisiyle bölgeyi deneyimlememizde yardımcı oldu ve çok güzel bir gün geçirdik.. kendisine teşekkür ederiz ????

2022-09-20

Levra Yılmaz

Muhteşemdi. Çok ilgili ve nezaketliler. Eşimle bir gün öncesi kendimiz biraz gezdik. İnanılmaz yorulmuştuk. İyiki bugün bu tura katılmışız. Hiç pişman olmazsınız. Çok keyif aldık. Bilmediğimiz yerleri rehber eşliğinde gezmek çok iyi oldu. Öğle yemeği muhteşem bir yerde melendiz çayının dibindeydi. Bir dahaki gelişlerimizde mutlaka irtibat halinde olacağımız tur şirketi burası. Kayıt işlemlerinde irtibat halinde olduğumuz Mert beye, Tur rehberimiz Alihan beye ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

2022-03-01

Yorum Yaz