Kapadokya Sarı Tur (Yürüyüş & Yeraltı Şehri)

(0 Puanlama)
Online Rezervasyon
1.200,00₺
Tarih*
Kişi Sayısı*
Süre
7 Saat ( Günlük )
Kişi Sayısı
1 Kişi
Açıklama

Kapadokya Sarı Tur ; Kapadokya’ya bakışınızı değiştirecek, farklı bir vizyon katacak, klasik turlardan sizi ayıracaktır. Turun içerdiklerinden dolayı hem doğayla iç içe olmuş olacak hem de Kapadokya’nın dokusuna yakından tanıklık etmiş olacaksınız.

Program Detayı

1. Kızılçukur Vadisi Yürüyüş

İlk durağımız ; kızıl renginden isim almış olan Kızıl Vadi’de yaklaşık 4 km.lik yürüyüş yapıp doğayı ve tarihi daha yakından tatmış oluruz. Rehberiniz , bir yandan yürüyüş sırasında Kapadokya hakkında çeşitli bilgiler verirken diğer yandan da temiz havanın tadını çıkarırsınız.

2. Çavuşin Köyü

Vadinin bittiği yerde eski Rum köyü olan Çavuşin‘i ziyaret edeceğiz. Bu köyde, zamanında birlikte yaşayan Rumlar ile Türklerin kaldıkları yapıları ve birleşik mimariyi gözlemleyeceksiniz. Sonrasında köyde bekleyen aracımıza binip öğle yemeği için hareket ederiz. Güzel ve yerel bir restoranda yediğiniz yemek için bile tekrar gelmek isteyeceksiniz.

3. Özkonak Yeraltı Şehri

Sıradaki durağımız ise Kapadokya bölgesindeki yıllar önce keşfedilen ve sonrasında koruma altına alınan, bölgenin büyük yer altı şehri olan Özkonak Yer Altı şehri olacaktır. Binlerce yıl önce insanların savunma ve saklanma amaçlı olarak kazdıkları devasa şehirleri görüp tecrübe ettikten sonra ise ,

4. Aşk Vadisi

Efsaneye göre eskiden aşıkların buluştuğu ve bundan dolayı günümüzde bekar gidenlerin yakın zamanda evleneceklerine inanıldığı Aşk Vadisi olacaktır. Göreme kasabasında öğle yemeğimizi yedikten sonra ;

5. Güvercinlik Vadisi

Yüzlerce güvercin evlerinin bulunduğu Uçhisar’daki Güvercinlikler Vadisi’ne doğru yola çıkacağız. Burada kısa bir süre fotoğraf molası vereceğiz. Görecekleriniz ; güvercin evleriyle dolu bir vadi ve onun sonunda yükselen bölgenin en yüksek doğal yapısı Uçhisar Kalesi olacaktır. Son durağımızla birlikte turumuz sona ermiş olacak ve araç sizi tekrar otelinize bırakacaktır.

Dahiller

  • Kokartlı Profesyonel Turist Rehberi
  • Müze Giriş Biletleri
  • Kaldığınız Otelden Alış ve Bırakış
  • Turdaki Öğle Yemeği
  • Güvenli Turizm Sertifikalı Araçlarda Taşıma Hizmeti

Hariçler

  • Öğle Yemeğindeki Alacağınız İçecekler
  • Kişisel Harcamalar
Fotoğraf Galeri
Yorumlar

Listelenecek yorum bulunamadı


Yorum Yaz