Kapadokya Mavi Tur

(0 Puanlama)
Online Rezervasyon
1.300,00₺
Tarih*
Kişi Sayısı*
Süre
6 Saat ( Günlük )
Kişi Sayısı
1 Kişi
Açıklama

Kapadokya Mavi Tur ile ; Herkesin gitmediği ve gizli saklı kalmış yerleri görecek Kapadokya’ya daha çok yaklaşacaksınız. Popüler kültür ile yaşamayı çok sevmeyenlerdenseniz bu tur size göre olacaktr. Kapadokya’nın daha güneyini kapsayan bu turda Soğanlı Vadisi’ni 1 saatlik zaman diliminde yürüyecek aynı zamanda tarihi kiliselere de merhaba diyor olacaksınız. Yürüyüş sonrasında yiyeceğiniz yemek, sonrasında gezeceğiniz manastırlar ve kiliseler ile birlikte hem kültürel hem de doğa gezisi yapmış olacaksınız. Ayrıca şanslıysanız Mustafapaşa’da çekimleri süren Aşk ve Mavi dizisinin çekimlerine denk gelebilir , konağını ziyaret edebilirsiniz. Bu bölgeyi tur ile gezmek hem maddi hem manevi açıdan daha mantıklı olacağından size bu konuda tur öneririz. Düşünceniz bu yönde olursa tur detaylarını aşağıda görebilir ve istediğiniz zaman için rezervasyon yapabilirsiniz.

Program Detayı

1. Mustafapaşa ( Sinassos )

Saat 09.30’da sizi otelinizden aldıktan sonra ilk durağımız Mustafapaşa (Sinassos) kasabası olur. Burada 1924 yılına kadar birlikte yaşayan Rumlar ile Türklerin buraya bıraktığı en güzel mimari örnekleri göreceğiz.

2. Sobessos

Sonrasında durağımız 2002 yılında keşfedilen , Doğu Roma İmparatorluğu izlerini taşıyan 1700 yıllık bir Antik Kent olan Sobessos olacaktır. Burada onlarca yıl öncesinde yapılan ve şimdiye dek kalan akılalmaz mozaik altyapılı bir kentin güzelliğini göreceksiniz.

3. Soğanlı Vadisi

Burayı tecrübe ettikten sonra sıradaki durağımız Kapadokya’nın en eski yerleşim yerlerinden biri olan Soğanlı Vadisi olacaktır. Burada 3 km’lik bir yürüyüşün ardından yerel bir restoranda öğle yemeği yiyeceğiz. Vadiyi yürürken birçok kilise ve eski yapıyı rehberiniz büyük bir titizlikle size anlatıp hepsi hakkında bilgiler verecektir.

4. Keşlik Manastırı

Yemekten sonra da son durağımız olan ve Cemil Köyü’nde bulunan Kapadokya'nın gizli kalmış hazinesi Keşlik Manastırı’nı gezeceğiz. Saat 17.30 gibi otele dönüş olacaktır.

Dahiller

  • Kokartlı Profesyonel Turist Rehberliği
  • Öğle Yemeği
  • Müze Giriş Biletleri
  • Güvenli Turizm Sertifikalı Araçlarda Taşıma Hizmeti

Hariçler

  • Kişisel Harcamalar
  • Öğle Yemeğinde Alacağınız İçecekler
Fotoğraf Galeri
Yorumlar

Listelenecek yorum bulunamadı


Yorum Yaz