Kapadokya Kırmızı Tur (Bölge)

(10 Puanlama)
Online Rezervasyon
950,00₺
Tarih*
Kişi Sayısı*
Süre
7 Saat ( Günlük )
Kişi Sayısı
1 Kişi
Açıklama

Kapadokya'ya ziyaret edenlerin ilk olarak tercih ettikleri, en popüler olarak gösterilen ve bölgede kısa zamanı olanların kesinlikle tercih etmeleri gereken tur olarak göz atmanızı tavsiye ederiz !

Program Detayı

1. Devrent Vadisi

Devrent Vadisiyle başladığımız turumuzda volkanik kaya oluşumlarının farklı şekillerde aşındığı bölge olan bu vadide fotoğraf molası ile turumuz başlayacaktır. Kayaların farklı şekillere ve hayvan figürlerine benzerdiği bu noktamızda eğlenceli bir başlangıç yapmış olacağız.

2. Avanos Çanak Çömlek Atölyesi & Öğle Yemeği

Siz henüz gördüklerinizin büyüsündeyken sıradaki durağımız Hititlilere de ev sahipliği yapmış , beyaz ve kırmızı kilden yapılan çanak-çömleğin Türkiye’deki merkezi Avanos’u görmek olacaktır. İstediğiniz takdirde deneyebileceğiniz bu farklı deneyimden sonra Avanos’tan ayrılmadan güzel bir öğle yemeği sizleri bekliyor olacak.

3. Zelve Açık Hava Müzesi

Sonrasında ise Hıristiyanlık için büyük bir önem teşkil eden, kiliseleriyle, yemekhanesiyle, yurtlarıyla, şapelleriyle tıpkı bir üniversiteyi andıran Zelve Açık Hava Müzesi’ ni birlikte gezeceğiz.

4. Paşabağları

Bir sonraki durağımız ise bölgenin en yüksek ve 2-3 şapkalı peribacalarının bulunduğu, ayrıca Keşişler Vadisi olarak da bilinen Paşabağları Ören Yeri ziyareti olacaktır.

5. Esentepe

Yoğun kültürün ve güzelliğin içinde kendinizi ararken Esentepe’de yani Göreme kasabasını ve birçok vadiyi yukarıdan panoramik bir şekilde görebileceğiniz muhteşem bir noktada bulacaksınız.

6. Uçhisar Kalesi ( Aşağıdan Panaromik )

Burada sosyal medyada keyifle paylaşacağınız fotoğraflarınızı çektikten sonra ise zamanında Perslere, Roma’ya , Bizans’a ve birçok başka millete ev sahipliği yapmış Kapadokya’nın en yükseklerinden doğal kalesi Uçhisar Kalesi sıradaki durağımız olacaktır.

Dahiller

  • Kaldığınız Otelden Alış ve Bırakış
  • Turdaki Öğle Yemeği
  • Müze Biletleri
  • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
  • Güvenli Turizm Sertifikalı Araçlarda Taşıma Hizmeti

Hariçler

  • Öğle Yemeğinde Alacağınız İçecekler
  • Kişisel Harcamalar
Fotoğraf Galeri
Yorumlar

Arzu Demir

Harika bir deneyimdi hem eğlenceli hem de çok verimliydi. Rehberimiz Veysel Yaşar Bey , çok deneyimli ve kibar bir beyefendiydi. Çok memnun kaldık kesinlikle tavsiye ederim.

2022-09-29

Alina Boz

Great route with the breathtaking views and the guide, Veysel, was really knowledgeable! Highly recommended.

2022-09-20

Harry Horner

Vasal is a guide who really cares and knows the history, He’s not full of flashy stories, but someone who will answer questions in detail. He’s also great at avoiding the crowds!

2022-09-20

İBRAHİM DOĞAN

Her şey fazlasıyla güzeldi gerek ilgi gerek programın dolu dolu olması ???? arabamız olmasına rağmen gezecek yer bırakmadılar bize o derece güzeldi ???? otel, otel personeli, kahvaltı, yemek çok güzeldi. Turlar şahaneydi teşekkür ederiz????

2022-06-07

Fetih Balcı

Çok eğlenceli ve zevkli bir gündü. Rehberimiz Mert Bey sayesinde dolu dolu ve çok neşeli saatler geçirdik. Herkese tavsiye edeceğim bir gezi oldu.

2022-06-07

Erol Erdem

Rehberimiz Mert bey eşliğinde gerçekleştirdiğimiz Kırmızı Kapadokya Turunda fazlasıyla memnun ayrıldık. Tarihi yapıyı tüm ayrıntıları ile dinledik. Herkese tavsiye ederiz.

2022-06-07

Darşin Tarık

Her şey zamanında yapıldı program akışı bozulmadı bize rehberlik eden mert beye çok teşekkür ederiz. Dolu dolu fakat yorucu olmayan bir tatildi:)))

2022-06-07

Darşin Tarık

Her şey zamanında yapıldı program akışı bozulmadı bize rehberlik eden mert beye çok teşekkür ederiz. Dolu dolu fakat yorucu olmayan bir tatildi:)))

2022-06-07

Ekin Kurt

Mert Bey ile bölge turu yapmak çok keyifliydi. Havanın güneşli olduğu bir Kapadokya gününde, bölge tarihini detaylı ve etkileyici bir anlatımıyla Mert Bey'den dinlemek ve bu anlatımlar etkisinde kaya oluşumlarını gezmek, bize hiç unutamayacağımız bir anı olarak kalacak. Touchstone Travel ekibine çok teşekkür ediyoruz !

2022-03-01

Hüseyin Girgin

1 gün boyunca bize Nevşehir’i gezdirip anlatan değerli rehberimiz Hasan beye teşekkür ederiz samimiyeti ve Güler yüzüyle çok güzel bir gün geçirdik

2022-03-01

Yorum Yaz