Kapadokya'da Balon Turu

(0 Puanlama)
Online Rezervasyon
900,00₺
Tarih*
Kişi Sayısı*
Süre
2-3 Saat ( Tüm Hizmet Süreci )
Kişi Sayısı
1 Kişi
Açıklama

Kapadokya’da Balon Turu

Kapadokya’da Balon Turu , 80’li yıllardan bu yana dünyanın dört bir yanından ziyaretçilerin büyük bir heyecan içinde katıldıkları, onlarca fotoğraf çektikleri, sevdikleriyle anılarına çok daha güzel anılar kattıkları en özel ve güzel aktivitelerden birisi olarak bilinir.

80’li yılların sonlarına doğru bölgenin yatırımcıları tarafından başlatılan ve sonralarda hızla artan balon firmalarının sayısı günümüzde hala artmaya devam etmektedir.

Öncelerde, bölgenin milyonlarca yılda oluşan eşsiz yapısını ve binlerce yıllık yaşam izlerini keşfetmek ve tecrübe etmek için Kapadokya’ya gelen yerli ve yabancı turistlerin ikinci sırada tercih ettikleri aktivite olan balon turları son yıllarda artık birinci sıraya yerleşmiştir ve ziyaretçilerin gelme amaçları neredeyse sadece balon turu olmuştur.

Çin’den, Hindistan’dan, Avrupa ülkelerinden veya Amerika’dan milyonlarca insan artık Kapadokya’ya sadece balon turu için geliyor. Sosyal medyanın ve reklamların da etkisiyle artık insanlar balon turundan arta kalan zamanda Kapadokya’yı gezmek için zaman ayırabiliyorlar.

Hangi Durumlarda Uçar ?

Hava şartlarının iyi olduğu zamanlarda yılın her günü uçuyor diyebiliriz. Biraz daha açacak olursak yağmur , kar ve sis yoğunluğunun olmadığı ayrıca rüzgar hızının saatte 13 Km’den az olduğu zamanlarda sivil havacılık tarafından onay verildiği taktirde uçuşlar yapılabilmektedir.

Bunların aksi durumlar yaşandığında sivil havacılık uçuşları yasaklar ve hiçbir balon firması o sabah uçamaz.

Ne Zamanlarda Uçar ?

Balonlar yıl boyunca her zaman gün doğumunda uçar. Bunun amacı ise rüzgar sabah saatlerinde çok sakin olur ayrıca gün doğumunun izlenmesinin balonda olması hedeflenir.

Kışın ve yazın gün doğumunun saatlerine göre balona binecek kişileri önceden verdiğimiz saatlere göre otellerinden alırız, balon uçuşları ortalama olarak 05.45 de başlar ve 07.00 de bitmiş olur. Ve misafirlerimizi tekrar otellerine bırakırız.

Bu saatler gün dönümüne göre değişim gösterecektir.

Normal olarak sivil havacılık sabah 1. sorti dediğimiz uçuş zamanında en fazla 100 adet balonun uçuşuna izin verir fakat sezonun çok yoğun olduğu tarihlerde 2.sorti dediğimiz daha geç uçuşlar da yapılır. 2. sorti ise 1.sortideki uçuşların bittiği zamanlara denk gelir.

Taleplerin çok daha fazla olduğu zamanlarda ise hava durumuna göre öğlen uçuşları düzenlenir. Ortalama olarak 11.00 gibi başlatılan balon uçuşları 12.30 gibi misafirlerin otellerine bırakılması ile sonlanır.

Kapadokya’da balon turu için doğru seçiminiz doğru ve bilindik firmalardan yana olmalıdır. Tercihinizi kesinlikle şahıslardan ve referans numaralardan yapmamalısınız.

Maalesef son yıllarda ülkemizdeki her alanda olduğu gibi balon turlarında da dolandırıcılık ve karaborsacılık durumu oluşmuştur.

Bundan dolayı kurumsal bir ismi olan balon firmalarından veya kültür ve turizm bakanlığından belgeli seyahat acenteleri aracılığı ile rezervasyonunuzu gönül rahatlığı ile yapabilirsiniz.

Dahiller

  • Kaldığınız Otellerden Alış ve Bırakış
  • Uçuş Sonrası Adınıza Özel Uçuş Sertifikası
  • 1 Saatlik Uçuş

Hariçler

  • Uçuş Sırasında Çekilen Video ve Fotoğraflar
Fotoğraf Galeri
Yorumlar

Listelenecek yorum bulunamadı


Yorum Yaz